Rakstos

 

VEF Jaunatnes līgas U-17 čempioni. Foto:basket.lvVEF Jaunatnes līgas U-17 čempioni. Foto:basket.lv14.maijā, Rīgā norisinājās VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas finālturnīrs 2000. gadā dzimušajiem zēniem, kurā par 2016./2017. sezonas čempioniem kļuva Valmieras jaunie basketbolisti. Finālā pārliecinoši uzvarot “VEF skola” ar rezultātu 67:47, jau trešo gadu pēc kārtas trenera Roberta Zeiles vadībā Valmieras bērnu sporta skolas audzēkņi ieguva čempionu titulu savā vecuma grupā.

 

Valmieras komandai ceļš līdz finālam sākās ar uzvaru ceturtdaļfinālā pār Jēkabpils komandu (72:46). Jāmin, ka pusfinālā Valmiera bija vienīgā reģionālā komanda, kas startēja kopā ar trīs Rīgas komandām. Pārliecinoša uzvara pār turnīra noslēguma bronzas ieguvējiem Rīga/DSN (87:52) nodrošināja dalību finālā, kas R.Zeiles trenētajiem audzēkņiem sava vecuma grupā bija jau trešais VEF Jaunatnes basketbola līgas fināls trīs sezonu laikā.

 

Finālā Valmieras jaunajiem basketbolistiem pretim nāca regulārā turnīra uzvarētāji “VEF skola”. Finālspēles vadību jau no sākta gala pārņēma Valmieras komanda, kas aizvadot pirmo puslaiku ieguva 13 punktu pārsvaru pār pretiniekiem. Turpinājumā rezultāta starpība tika palielināta līdz pat 20 punktiem, spēlei noslēdzoties ar rezultātu 67:47 un valmieriešiem un kļūstot par VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas 2016./2017. sezonas čempioniem savā vecuma grupā. Simboliskajā pieciniekā no Valmieras komandas iekļuva Ojārs Bērziņš, savukārt Valters Vēveris tika nosaukts par  finālturnīra vērtīgāko spēlētāju.

 

Finālturnīra MVP Valters Vēveris par aizvadīto finālturnīru U-17 zēnu grupā:
„Sezona bija ļoti saspringta, jo komandā spēlē spēlētāji, kuriem jāspēlē vairākās līgās un nesanāca īsti uz visām spēlēm savākties kopā, tāpēc arī sezonā spēlējām nestabili. Nebijām iespēlējušies. Taču finālturnīram sagatavojāmies kārtīgi, taisījām kopīgus treniņus un saspēlējāmies. Mēs zinājām, ko no mums gaida, jo bijām iepriekšējo divu gadu čempioni un uz to arī gājām - trešo zeltu. Varbūt var spriest, ka uzvaras nāca viegli (pēc rezultātiem visas spēles uzvarējām ar vismaz +20), taču katru spēli uztvērām nopietni un spēlējām ar kārtīgu aizsardzību, jo visiem ir zināms, ka ar uzbrukumu vinnē spēles, taču ar aizsardzību – čempiontitulus. Spēlējām kā komanda un pieradījām, ka esam labākie. Emocijas ir neaprakstāmas!”

 

Valmieras komandas finālturnīra sastāvs: Aleksis Ābols, Ojārs Bērziņš, Kristers Elksnītis, Daniels Gersons, Jānis Kāposts, Jānis Ķikuts, Nauris Mālmanis, Kristers Poseiko, Rolands Pūliņš, Reinis Rikveilis, Valters Vēveris, Dāvids Vīksne. Treneri: Roberts Zeile, Alvis Kaufmanis.